Baza artykułów

Kredyt i pożyczka na paszport

Kredyt i pożyczka na paszport – czy jest możliwa? Jak ją dostać?

Zaciągnięcie kredytu (https://finanse.rankomat.pl/kredyty/) lub pożyczki wiąże się z dokonaniem dużej liczby formalności. W przypadku korzystania z usług banku będzie ich znacznie więcej. Wszystko ze względu na fakt, że instytucje bankowe podlegają Prawu bankowemu, z kolei działanie firm pożyczkowych regulowane jest przez Kodeks Cywilny. Mimo wszystko zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe starają się jak najbardziej uprościć wszelkie procesy podejmowane podczas udzielania kredytu lub pożyczki. Wielu zastanawia się, czy dotyczy to równie sposobu weryfikacji klientów. Czy pożyczka na paszport lub kredyt na paszport są możliwe? Pytanie to zadaje wiele osób decydujących się na zaciągnięcie zobowiązania finansowego.

Kredyt na paszport – czy jest możliwy?

Banki jasno podkreślają, że uzyskanie kredytu jest możliwe tylko, gdy posiadamy ważny dowód tożsamości. Jest on potrzeby nie tylko do uzyskania wsparcia finansowego, ale także do przeprowadzania wszystkich operacji bankowych, w których wymagane jest potwierdzenie tożsamości. W tym miejscu warto więc zaznaczyć, że w momencie wyrobienia nowego dowodu osobistego, należy poinformować o tym swój bank, by nie mieć w przyszłości trudności z dokonaniem przelewu czy wybraniem pieniędzy w placówce. W Polsce dowód osobisty nie jest jedynym dokumentem potwierdzającym tożsamości. Zaliczyć do niego możemy również kartę pobytu, dokument pobytu, książeczkę wojskową, książeczkę żeglarską, a także paszport. Mimo to, żaden z wymienionych dokumentów nie uprawnia nas do możliwości zaciągnięcia kredytu. Wyjątkiem jest sytuacja, w której obcokrajowiec nie mający polskiego obywatelstwa stara się o kredyt. Wówczas pracownik banku wymaga od niego paszportu, karty pobytu lub dowodu pobytu. W przypadku polskiego klienta banku przedstawienie paszportu nie jest wystarczające.

Podczas zawierania umów z bankiem konieczne jest podanie nie tylko swoich danych osobowych, ale również numeru i serii dowodu, a także organu, który go wydał. Jeśli więc zastanawiałeś się, czy można wziąć kredyt na paszport – już otrzymałeś jednoznaczną odpowiedź, która nie podlega negocjacjom z bankiem.

Pożyczka a paszport – czy jest możliwa?

Każdy z nas doskonale wie, że firmy pożyczkowe mają nieco lżejsze przepisy obowiązujące podczas udzielania pożyczki. Nic więc dziwnego, że wielu się zastanawia, czy chwilówka na paszport jest możliwa. Jednak w tej sprawie firmy pożyczkowe obierają takie samo stanowisko jak banki. Nie ma możliwości zaciągnięcia pożyczki na podstawie paszportu. Także w tym przypadku pożyczkodawca żąda od swojego klienta danych osobowych, a także daty ważności, numeru i serii dowodu osobistego. Jednak brak możliwości zdobycia czy to kredytu, czy pożyczki na paszport nie powinien stanowić większego problemu. Każdy obywatel Polski posiada dowód osobisty, który jest wymagany zarówno przez bank, jak i firmę pożyczkową. Jeśli więc udajemy się do jednej z tych instytucji celem uzyskania pomocy finansowej, nie zapominajmy o tym ważnym dokumencie potwierdzającym naszą tożsamość.