Baza artykułów

Pożyczki dla zadłużonych – co trzeba wiedzieć?

Czasami z różnych powodów, nie zawsze z naszej winy, zadłużamy się. A co w sytuacji, w której potrzebujemy pilnie pieniędzy na rachunki czy niespodziewane wydatki, a nikt z bliskich nie jest w stanie nas wesprzeć? Dobra wiadomość jest taka, że nawet będąc zadłużonym możesz wziąć pożyczkę i uniknąć kolejnych długów. Jakie masz opcje? Czytaj dalej!

Każdy może być zadłużony

Mimo, iż chyba wszyscy wiedzą, że wszelkie zobowiązania należy spłacać w terminie i starają się to robić, może się zdarzyć, że powinie ci się noga. Szef może spóźnić się z płatnością, w domu może przydarzyć się awaria wymagająca interwencji, może zepsuć się auto i tak dalej. Niekiedy trzeba więc przeprowadzić kalkulację i podjąć trudną decyzję wybierając między rozwiązaniem złym a… złym i nie zapłacić rachunku lub czynszu, by móc ugasić nagły finansowy pożar. Niestety z pieniędzmi jest tak, że mają tendencję do rozpływania się, a osoba nawet z chwilowymi problemami w płynności finansowej może szybko wpaść w spiralę długów – a tego należy unikać za wszelką cenę. Na szczęście, nawet jeśli sytuacja zajdzie tak daleko, że znajdziesz się na liście dłużników, nie wpadaj w panikę! W Internecie możesz znaleźć pożyczki pozabankowe dla zadłużonych – rozwiążesz więc swoje problemy finansowe i wyjdziesz na prostą.

Zadłużony? Weź pożyczkę przez Internet

Opcja, o której mowa w tym artykule to odpowiedź dla wszystkich osób, które: już spłacają inne zobowiązania kredytowe lub pożyczkowe; wpisane są na listę dłużników Biura Informacji Kredytowej, Big InfoMonitor lub innych instytucji; mają niską zdolność lub nienajlepszą historię kredytową i wobec których trwają procedury windykacyjne lub komornicze. Należy pamiętać, że jeśli jesteś osobą zadłużoną i chcesz wziąć pożyczkę, warunki, na których zostanie ci ona udzielona będą mniej korzystne niż gdybyś nie był już dłużnikiem. To oczywiste, firma pożyczkowa ryzykuje, że jej też nie spłacisz, dlatego narzuca wyższą marżę. Miej na uwadze, że najważniejszy przy pożyczaniu pieniędzy jest wybór odpowiedniej oferty – chcesz przecież zmaksymalizować szanse na spłacenie zobowiązania, po co ci kolejne rosnące długi? Uważnie przeanalizuj więc wiele propozycji instytucji pozabankowych, by mieć pewność, że spłata przebiegnie sprawnie. W wyborze najlepszej pożyczki przez internet pomoże Ci Łowca Chwilówek.

Dłużniku, pożyczaj mądrze!

Gdy już wybierzesz interesującą cię ofertę pożyczki online, poświęć trochę czasu na zapoznanie się z opiniami użytkowników. Warto zrobić to choćby dlatego, że jeśli – odpukać! – znowu zdarzy ci się zastój finansowy, dobrze wiedzieć, czy dany wierzyciel ma w zwyczaju dogadywać się z dłużnikiem, czy od razu bez dyskusji uruchamia procedurę windykacyjną. Lepiej wiązać się z bardziej „ludzkimi” instytucjami, czyli takimi, które rozumieją problemy swoich klientów i podchodzą do nich z szacunkiem. Mówi się, że nie ma sytuacji bez wyjścia – jeśli takie podejście będzie miał twój wierzyciel, to wiedz, że już jesteś do przodu. Ostatecznie każda firma chce odzyskać pieniądze, a stosując ciągłą presję na dłużniku można doprowadzić do tego, że po prostu zapadnie on się pod ziemię lub wyjedzie z kraju – i takie sytuacje się zdarzały. W takim wypadku dłużnik żyje na walizkach, a firma i tak nie odzyskała ani grosza. Reasumując – wiedz od kogo pożyczasz i pożyczaj z głową!